Gizlilik ve Kullanım Şartları

1. Hepsi Sizin İçin

Verileriniz yalnızca bu Gizlilik Politikasında belirtildiği şekilde kullanılacaktır.

 

2. Sözümüz

Verilerinizi ele alacağımıza ve koruyacağımıza dair sözümüz var.

 

3. Sürekli Güncel

Bilmeniz gerekenler konusunda sizi güncel tutacağız.

 

4. Laf Kalabalığı Yok

Tercihlerinizi bize bildirin - bizden ne ve nasıl haber alacağınıza siz karar verin.

 

5. Sadece Gerektiğinde

Verilerinizi sebepsiz yere saklamayacağız. Verilerinize ihtiyacımız yoksa sileriz

 

GİRİŞ

Müşterilerimiz bizim için son derece önemlidir, yani müşterilerimizin kişisel verilerini ve bilgilerini her ne pahasına olursa olsun güvende tutarak korumak ana önceliğimizdir. Web sitelerimizi, iOS ve android uygulamalarımızı kullandığınızda, bizimle sosyal medya, e-posta veya telefon aracılığıyla etkileşim kurduğunuzda, yarışmalarımıza veya etkinliklerimize katıldığınızda toplanan veriler için geçerlidir. Aynı zamanda, birisinin "bir arkadaşa öner" işlevimiz aracılığıyla sizi aday göstermesi veya sizin adınıza bir e-hediye kartı satın alması durumunda da geçerlidir.

Veri güvenliği dünyasının yanıltıcı olabileceğini biliyoruz, ancak kişisel bilgileriniz ve bunların nasıl kullanıldığı konusunda bilmeniz gereken her şey hakkında tam olarak bilgi sahibi olmanızı istiyoruz. 

 

VERİLERİNİZİ NEDEN TOPLUYORUZ

Kişisel verilerinizin korunmasını ciddiye alıyoruz ve kişisel verilerinizi adil, yasal ve şeffaf bir şekilde işleyeceğiz.

 

 • Siparişleri İşleme Koyabilmek

 • İndirimler ve Trendlerden Haberdar Etmek

 • Mükemmel Bir Alışveriş Deneyimi Sunmak

 • Hizmetlerimizi Geliştirmek

 • Yasal Sorumluluklarımızı Yerine Getirmek

 

Kişisel verilerinizi yalnızca yukarıda ki amaçları yerine getirmek için toplayacak ve kullanacağız.

 

VERİLERİNİZİ NASIL GÜVENLİ TUTACAĞIZ

Verilerinizin kazara kaybolmasını, kullanılmasını veya yetkisiz bir şekilde erişilmesini, değiştirilmesini veya ifşa edilmesini önlemek için uygun kurumsal koruma ve güvenlik önlemlerine sahibiz.

Tarayıcınız ve web sitemiz arasındaki iletişim, kişisel verilerinizin dahil olduğu her yerde güvenli bir şifreli bağlantı kullanır.

Kişisel verilerinizi bizim adımıza işlemek için sözleşme yapılan herhangi bir üçüncü tarafın, verilerinizi korumak için güvenlik önlemleri almasını ve bu tür verileri yasalara uygun olarak işlemesini şart koşuyoruz.

Talihsiz bir kişisel veri ihlali durumunda, size bildirimde bulunacağız.

 

TOPLADIĞIMIZ KİŞİSEL VERİLER

Kişisel veriler, bir kişi hakkında o kişinin kimliğinin belirlenebileceği her türlü bilgi anlamına gelir. Kimlik ve kimlik bilgilerinin kaldırıldığı anonimleştirilmiş verileri içermez.

Web sitemiz genel bir kitle için tasarlanmış olmakla birlikte, 18 yaşın altındaki çocuklardan bilerek herhangi bir veri toplamayacağız veya çocuklara ürün satmayacağız.

Topladığımız kişisel veriler:

 

 • Kimlik Verileri: ad, soyadı, unvan, doğum tarihi (isteğe bağlı), meslek, kişisel açıklama, fotoğraf ve cinsiyet gibi bilgileri içerir.

 • İletişim Verileri: e-posta adresi, fatura adresi, teslimat adresi, konum, ülke, telefon numarası, sadakat programı üyelik numarası ve sosyal medya kimliği (sosyal medya ile giriş yaparsanız) gibi bilgileri içerir.

 • Finansal Veriler: banka hesabı gibi bilgileri içerir.

 • İşlem Verileri: satın almalarınızın ayrıntıları ve siparişlerinizin yerine getirilmesi (sepet numarası, sipariş numarası, ara toplam, para birimi, indirimler, nakliye, ürün sayısı, ürün numarası, tek ürün fiyatı, kategori, vergi gibi) vb.); size yapılan ve sizden yapılan ödemeler, bizden edindiğiniz diğer ürün ve hizmetlerin ayrıntıları, siparişlerinizle ilgili yazışmalar veya iletişimler ve verilen ödül ve ikramiyelerin ayrıntıları.

 • Teknik Veriler: hizmetlerimize erişmek için kullandığınız cihaz(lar)ın ayrıntıları, internet protokol (IP) adresiniz, oturum açma verileriniz, kullanıcı adınız ve şifreniz, tarayıcı tipi ve sürümü, saat dilimi ayarı ve konumu gibi bilgileri içerir.

 • Profil Verileri: tarafınızdan yapılan satın almalar veya siparişler, ürün ve stil ilgi alanları, tercihler, geri bildirim ve anket yanıtları gibi bilgileri içerir.

 • Kullanım Verileri: web sitemizi/uygulamamızı nasıl ve ne zaman kullandığınız, sitede nasıl gezindiğiniz, ne aradığınız; web sitesi/uygulama performans istatistikleri, trafik, konum, web günlükleri ve diğer iletişim verileri; sadakat programı faaliyetleri; ve kullandığınız diğer Fosil ürün ve hizmetlerinin ayrıntıları.

 • Pazarlama ve İletişim Verileri: bizden ve üçüncü taraflarımızdan pazarlama alma tercihleriniz ve iletişim tercihleriniz gibi bilgileri içerir.

 

PAZARLAMA TERCİHLERİ

Size pazarlama iletişimleri ve promosyon teklifleri gönderebiliriz.

Kimliğinizi, İletişim bilgilerinizi, Teknik, İşlemsel, Kullanım, Profil Verilerinizi, beğenebileceğinizi düşündüğümüz ürün ve ürün detaylarını size göndermek için kullanabiliriz.

Zaman zaman siparişinize, ilginizi çekebilecek diğer üçüncü taraf şirketlerden reklam ürünleri, hizmetler veya teklifler de ekleyebiliriz.

Üçüncü taraf pazarlama iletişimleriyle ilgili olarak, önceden açık onayınızı alacağız..

Pazarlama tercihleriniz üzerinde her zaman tam kontrole sahip olacaksınız. Herhangi bir zamanda bizden (veya varsa herhangi bir üçüncü taraftan) pazarlama bilgileri almaya devam etmek istemiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacak. Tüm devre dışı bırakma isteklerini mümkün olan en kısa sürede işleme koyacağız, ancak BT sistemlerimizin ve sunucularımızın doğası gereği, herhangi bir devre dışı bırakma talebinin uygulanmasının birkaç gün sürebileceğini lütfen unutmayın.

 

REKLAM

Birçok şirket gibi, diğer web sitelerini ve uygulamaları kullandığınızda, İletişim ve Profil Verilerinize dayanarak reklamlarımızda sizi hedefleyebiliriz. Bunu, çeşitli dijital pazarlama ağları ve reklam alışverişleri ile web işaretçileri, pikseller, reklam etiketleri, çerezler ve mobil tanımlayıcılar gibi bir dizi reklam teknolojisinin yanı sıra bazı siteler ve sosyal ağlar tarafından sunulan belirli hizmetleri kullanarak yaparız. (ör. Facebook'un Özel Hedef Kitle Hizmeti)

 

HAKLARINIZ

Kişisel verileriniz söz konusu olduğunda birçok hakkınız vardır. Bunlar şunları içerir:

 

 • Kişisel verilerinizin şirketler tarafından nasıl kullanıldığı konusunda bilgilendirilme hakkı.

 • Hakkınızda tuttuğumuz kişisel verilere erişim hakkı.

 • Hakkınızda tuttuğumuz yanlış kişisel verilerin düzeltilmesini talep etme hakkı.

 • Kişisel verilerinizin işlenmesini kısıtlamamızı talep etme hakkı

 • Bize daha önce vermiş olduğunuz onayınızı geri çekme hakkı

 • Kişisel verilerinizin unsurlarını size veya başka bir hizmet sağlayıcıya aktarmamızı talep etme hakkı.

 • Kişisel verilerinizin işlenmesine itiraz etme hakkı

 • Otomatik karar verme için insan müdahalesi talep etme hakkı.

 • Şikayette bulunma hakkı.

 

Haklarınızı kullanmak istiyorsanız, şikayette bulunmak veya bize bir soru sormak istiyorsanız - destek@fosil.com.tr adresinden bize e-posta göndererek iletişime geçin.

 

GİZLİLİK POLİTİKAMIZDAKİ DEĞİŞİKLİKLER

Zaman zaman bu gizlilik bildirimini değiştirebiliriz. Herhangi bir önemli değişiklik olursa, güncellemeleri web sitemizde yayınlayacağız.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır