Mermerde Nitelik

Kaliteli Mermer

Sıkça belirttiğimiz gibi, kalite bizim için çok önemlidir. Mükemmel müşteri memnuniyeti için çok çabalıyoruz, bu da özellikle mermer tablaların kalitesine yansıyor. Mermer mobilya imalatında kalitenin iki önemli unsuru vardır; taşın kalitesi ve taşıyıcı ayağın kalitesi.

Taş Türlerinin Kalitesi

Doğal taş türünün kalitesi harika bir sonuç alabilmek için çok önemlidir. Fosil stoğuna girecek tüm taşlar, toplu alım yapılmadan özenle tek tek seçilmekte.

Mermerler bir çok özellikte gelir. Örneğin Bianco Carrara, dünyanın en ünlü mermer türü. Carrara, beyaz zemin üzerine dumanlı gri damarlara sahiptir. Genellikle bu damarlar bir örümcek ağına benzer yapıya sahiptir. Carrara'da dahil olmak üzere tüm mermerler, en basit tabirle dağdan bir kütle yani blok halinde çıkarılır ve her blok bir diğeri kadar beyaz olmayabilir (bu tercih edilmez). Bu nedenle bloklar 3 farklı sınıfa ayrılır; D, CD, ve C.

D kalitesi beyaz zeminden daha çok griye dönüktür ve sonuç olarak C segmentine göre kontrast daha azdır. Fosil tarafından evinize teslim edilecek tüm taşların C kalitesinde olacağından emin olabilirsiniz. Bu daha pahalı fakat kalite göz önüne alındığında fedakarlık edilecek bir seçenek değil.

Sadece Carrara değil, diğer tüm taşları bu şekilde seçiyoruz. Doğal taşı seçerken tam olarak nelere dikkat edeceğimizi biliyor ve sizi de aydınlatmak istiyoruz;

Siparişleriniz Güvende!

Fosil ekibinden kiminle sohbet ederseniz edin (buna mutfak personeli dahil), mermer hakkında çok donanımlı olduğunu hissedeceksiniz. Fosil, bizzat üretici ve tam kontrole sahip. Burada hatalı bir ürünün bahanesi kesinlikle olmayacaktır. Taşıyıcı aksamdan, mermer tablasına kadar gurur duymamız gereken ürün için her geçen gün yatırım yapıyor ve çalışıyoruz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yorumların, yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini unutmayın.